a Buchtelite

author
1 minute, 51 seconds Read

Női Kosárlabda, hogy a fogadó NIT játék ma este

Terry Rabbitts, [email protected]
március 16, 2016

a University of Akron női kosárlabda csapat ad otthont az első utószezon játék történetében a Program A James A. Rhodes Arena. A Zips ma este 7 órakor harcol a Bucknell Bison ellen a női nemzeti meghívásos torna (WNIT) első fordulójában.

a Zips (19-13) hatodik alkalommal lép pályára az utószezonban, és még mindig várja első győzelmét. Akront nagy csapatként hívták meg a tornára, hogy csatlakozzon 63 másik csapathoz, akik a címet keresik.

a bölények (24-7) A Patriot Liga alapszakasz-bajnokai voltak, 17-1-es rekordot könyvelhettek el a konferencián belül, de vereséget szenvedtek Loyola (Md.) a bajnoki bajnokság elődöntőjében.

Akron és Bucknell a múltban négyszer találkoztak. A bölény a négy meccsből hármat megnyert. Az utolsó találkozó az 1994-95-ös szezonban volt, a Zips 55-52-es döntést hozott.

“nagyon boldog vagyok, hogy jogosult vagyok a WNIT-re” – kommentálta az Akron vezetőedzője, Jodi Kest. “Büszke vagyok az edzőinkre és a játékosainkra. Nagyon örülök a három végzősünknek, akik annyi mindent értek el az Akronban töltött négy év alatt.”

az Akron negyedik alkalommal jelenik meg a WNIT-ben, a harmadik pedig a Kest alatt. Tavaly a Zips 86-68-as vereséget szenvedett a Kansas állam kezéből Manhattan, Kansas az első fordulóban.

a WNIT Egyéb szereplései Duquesne (71-66-os vereség) ellen voltak 2013-ban, Michigan állam (76-65-ös vereség) pedig 1999-ben.

a Zips 2014-ben debütált az NCAA tornán, miután elfoglalta a közép-amerikai konferencia tornát Clevelandben. Akron abban az évben az első fordulóban 84-55-re esett Purdue-ra.

2010-ben Akron kvalifikálta magát a női kosárlabda meghívó (WBI), de legyőzte Wichita állam, 67-61.

a zip-eket Anita Brown meccsenként 22,1 pontja, Hannah Plybon 16,3 pontja és DiAndra Gibson 10,4 pontja vezeti.